niedziela, 26 listopada 2017

Mistrzowski Book Tag.

Dzisiaj dla urozmaicenia wstawiam post z pierwszym wykonanym przeze mnie tagiem, który ma związek z książką ''Klątwa przeznaczenia'' - Moniki Magoskiej-Suchar oraz Sylwii Dubieleckiej.
Tag znalazłam w sieci i postanowiłam, że spróbuję go wykonać skoro przeczytałam tę książkę.
Muszę jednak przyznać, że nie było to łatwe zadanie. Nie zawsze mogłam dopasować jakąś książkę do danej kategorii, więc wykonałam i zinterpretowałam ten tag trochę po swojemu. :)
  
Mistrzowski Book Tag!

1. ESTON, leniwy Mistrz Jeździectwa - Książka, w której ekspert polega na własnej dziedzinie.

''Morderstwo w Orient Expressie'' - Agatha Christie. Detektyw Herkules Poirot jak najbardziej pasuje mi do tego punktu. W tej książce Poirot sam rozwiązuje zagadkę morderstwa, które miało miejsce w pociągu Orient Express. Dzięki swoim umiejętnościom i logicznemu myśleniu udaje mu się rozwiązać tę tajemnicę.

2. ARGUS, pracowity Kanclerz Związku - Książka, w której wszyscy uciekają od brudnej roboty.

Nie miałam pojęcia co tutaj wpisać, jednak wybrałam serię ''Plotkara'' - Cecily von Ziegesar. Żaden z bohaterów nie jest idealny, chociaż za takich właśnie uchodzą. Mają wiele wad i różnych grzeszków na koncie, ale kiedy w grę wchodzi jakakolwiek brudna robota - nie chcą sami brudzić rąk i szukają sposobu żeby jakoś to obejść. Lubią plotkować, ale nie robią tego sami, robi to za nich nikomu nieznana Plotkara, do której wysyłają najrozmaitsze plotki.

3. GAVIN, niechlujny Mistrz Siły i Równowagi  - Książka, w której nie liczył się wygląd.

''Saga o Ludziach Lodu'' - Margit Sandemo. Wielu bohaterów rodziło się z cechami obciążonego dziedzictwem. Takie osoby miały szerokie ramiona, wąskie i żółte oczy, szerokie nozdrza i nieproporcjonalne ciało. Wygląd jednak nie miał znaczenia, bo nawet bohaterowie dotknięci dziedzictwem byli otoczeni miłością, byli akceptowani, a ich wygląd nie miał tak naprawdę znaczenia.

4. HAROLD, próżny Mistrz Zielarstwa - Książka, w której nagminnie zmienia się partnera.

Tutaj do głowy przyszła mi książka ''S.E.K.R.E.T.'' - E.M. Adeline. Główna bohaterka wstępuje do stowarzyszenia, które ma na celu pomóc kobieton spełniać ich erotyczne fantazje. W związku z tym bohaterka w pewnym sensie nagminnie zmienia partnerów. ;)

5. MORU, dystyngowany Mistrz Etykiety - Książka, w której zwraca się uwagę na dobre maniery.

Seria ''Pamiętnik księżniczki'' - Meg Cabot. Jedyna książka o dobrych manierach, która od razu wpadła mi na myśl. Mia uczy się nowych manier i zasad, aby w przyszłości zostać następczynią tronu.

6. SEVERO, odważny Mistrz Walk - Książka, w której mroźny uścisk potrafi ogrzać.

''Dobry ojciec'' - Diane Chamberlain. W tej książce mroźnym uściskiem są dla mnie te wszystkie tragedie i problemy, które spotkały bohaterów. Jednak uścisk ten potrafi w pewien sposób ogrzać ich serca, chociaż nie przychodzi to łatwo, a ból nadal jednak pozostaje.

7. TARLEN, mściwy Mistrz Łowiectwa - Książka, w której są irytujące przezwiska/imiona.

''Shantaram'' - '. Mamy tutaj naprawdę wiele imion i może niekoniecznie są jakoś szczególnie irytujące, ale na pewno niektóre z nich są po prostu dziwne.

8. TESSI, czarujący Mistrz Szpiegostwa - Książka, w której fabuła oparta jest na zakładzie.

Tutaj nie miałam wielkiego wyboru, bo nie przypominam sobie książek z zakładem. Mogę chyba dodać tutaj książkę, która odgrywa główną rolę w tym tagu, czyli: ''Klątwa przeznaczenia'' - Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka. Z tego co pamiętam był wątek, w którym Mistrzowie zakładali się pomiędzy sobą o związek Severa i Arienne. I chociaż w tej książce fabuła nie opiera się na zakładzie, bo to tylko niewielki wątek to nie przypominam sobie innej książki z tym motywem.

9. VEN, pomysłowy Mistrz Magii - Książka, w której magia przynosi zgubę bohaterowi.

''Rozkosze nocy'' - Sherrilyn Kenyon. Główna bohaterka nie zdaje sobie sprawy ze swoich magicznych umiejętności. W końcu jednak sytuacja zmusza ją do tego, aby stawić czołowo wielu sytuacjom, które niekoniecznie są dla niej pomyślne. Może niekoniecznie ta magia przynosi jej całkowitą zgubę, ale w tym punkcie tylko ta książka mi na chwilę obecną odpowiadała.

10. GRITTON, zakompleksiony Skarbnik Związku - Książka, w której wzrost odgrywa ogromną rolę.

''Krzyżacy'' - Henryk Sienkiewicz. Wzrost odgrywał tutaj bardzo ważną rolę w bitwach. Jeżeli mężczyzna był wysoki i barczysty uważano go za silnego i dobrego w boju rycerza.

11. WOMAR, sprośny Mistrz Żeglugi - Książka, w której kluczowy jest stan nieświadomości.

''Dziewczyny, które zabiły Chloe'' - Alex Marwood. W tej książce pewnych rzeczy po prostu lepiej nie wiedzieć, być ich nieświadomym. Bohaterki dość długo starają się nie pamiętać o swojej przeszłości, jednak sytuacja zmusza je do tego żeby przyjąć gorzką prawdę. Przede wszystkim jednak nieświadomość społeczeństwa była dla nich tak naprawdę zbawieniem. Jednak ta niewiedza musiała w końcu ujrzeć światło dzienne.

12. WILBUR, żądny władzy zastępca Arcymistrza - Książka, w której zło przybiera nietypową formę.

''Kwiaty na poddaszu'' - Virginia Cleo Andrews. Tutaj zło przyjmuje naprawdę nietypową formę. Zło i krzywda stają się głównym wątkiem w tej książce.

13. FRYGILL, sprawiedliwy Arcymistrz - Kogo nominujesz?

Nominuję każdą osobę, która ma ochotę zrobić ten tag. :)

59 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawych odpowiedzi udzieliłaś.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. ;) Starałam się dopasować coś pod każdy punkt, chociaż nie zawsze było to łatwe. ;)

   Usuń
 2. O MATKO! MATKO! MATKO! Czytałaś Sagę o Ludziach Lodu. Uwielbiam ją. I popieram twoją odpowiedź całym serduszkiem :D. Pamiętnik księżniczki czytałam jak byłam małym ziomkiem z podstawówki, ale mile wspominam tę serię! Może byłam dziwnym dzieckiem, ale "Krzyżaków" czytało mi się całkiem w porządkU XD. Reszty książek, które wymieniłaś, nie czytałam, ale odpowiedzi są naprawdę ciekawe, przyznaję!
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam ''Sagę o Ludziach Lodu'' i również ją uwielbiam. Później przeczytałam jeszcze ''Sagę o Czarnoksiężniku'' i ''Sagę o Królestwie Światła''. Bardzo miło wspominam każdą z tych sag. Może kiedyś przeczytam ponownie, bo naprawdę wciągnęła mnie ta historia. ;)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł! Niestety wielu z tych książek nie czytałam (w tym "Klątwy"), czas to nadrobić :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam wiele książek do nadrobienia, dobrze to znam. ;)

   Usuń
 4. Czytałam Klątwę i uwielbiam ją. Fajnie to ogólnie wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie dopasowałaś serię "Plotkara" - nigdy nie pomyślałam w ten sposób o tej serii, a faktycznie, wszyscy tam uciekają od brudnej roboty i właściwie to robią wszystko by zrzucić na innych odpowiedzialność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam mały kłopot z tym punktem, ale przypomniałam sobie o ''Plotkarze'' i stwierdziłam, że idealnie pasuje mi do tego punktu. ;)

   Usuń
 6. Ale świetny tag! :) I super odpowiedzi, dzięki którym dowiedziałam się o istnieniu wielu książek :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  oliviaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może któraś z nich Ci się spodoba jeśli się na jakąś zdecydujesz. ;)

   Usuń
 7. O nie znam tych książek, ale parę już wpadło mi w oko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli na którąś się zdecydujesz to życzę miłej lektury. ;)

   Usuń
 8. Pierwszy raz spotykam się z tym tagiem :). Nie znam żadnej z tych pozycji, poza "Krzyżakami", których czytałam jakoś w podstawówce :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ''Krzyżaków'' przeczytałam dopiero niedawno, wcześniej niestety nie dałam rady. ;)

   Usuń
 9. Myślałam, że jestem oczytana, ale części z przytoczonych przez Ciebie książek nie widziałam na oczy! Czas to zmienić:D
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam często podobnie, gdy czytam recenzje na innych blogach. Wtedy sobie uświadamiam ile jest popularnych lub dobrych książek, których nie znam. ;)

   Usuń
 10. Fajny tag i jeszcze fajniejsze odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. ;) Przy niektórych odpowiedziach dość długo się zastanawiałam, ale udało się wszystko dopasować. ;)

   Usuń
 11. Naprawdę tak było w "Krzyżakach? Kompletnie tego nie pamiętam xD Ale w końcu czytałam ich z 6 lat temu już.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam ''Krzyżaków'' niedawno i utkwiło mi to w pamięci. ;)

   Usuń
 12. Przypomniałaś mi tym TAGiem o "Kwiatach na poddaszu" o matko i córko co to była za chora i dziwna seria :D Nie zmienia to faktu że poddałam się dopiero przy przedostatniej części tej serii taka byłam ciekawa jak bardzo autorka odleciała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ta seria wciągnęła, bo właśnie byłam ciekawa co autorka jeszcze wymyśli. Historia rzeczywiście dziwna, ale intrygująca. :D

   Usuń
 13. Wcale niełatwy tag, ale świetnie sobie z nim poradziłaś. Muszę się pochwalić, że okoły połowę wymienionych książek czytałam albo znam przynajmniej z tytułu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że czytamy podobne książki. ;) Tag nie był tak łatwy jak myślałam na początku, ale chciałam się z nim zmierzyć. ;)

   Usuń
 14. Bardzo ciekawe odpowiedzi na taga. Osobiście znam niewiele podanych przez ciebie książek, ale na pewno miło wspominam "Pamiętnik księżniczki" :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mile wspominam tę serię. Czytałam dawno temu, ale nadal pamiętam. ;)

   Usuń
 15. To wcale nie jest łatwy do napisania tag, ale wyszło świetnie, tym bardziej, że mam sentyment do książki będącej tematem przewodnim. Faktycznie, że wzrost był w Krzyżakach ważny, ale podziwiam Cię, że potrafiłaś do każdego punktu przywołać jakiś tytuł. Ja, choć przeczytałam setki książek, miałabym z tym problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam niemały problem z dopasowaniem kilku pozycji, ale po dłuższym zastanowieniu jakoś się udało. ;) Do ''Klątwy przeznaczenia'' również mam sentyment i mam tę książkę na swojej półce.

   Usuń
 16. Nie widziałam tego tagu, ale wyszedł świetnie :)
  może kiedyś sama się za niego zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do jego zrobienia, chociaż nie należy do najłatwiejszych. ;)

   Usuń
 17. Odpowiedzi
  1. Mnie kusi tyle książek, że nie wiem kiedy ja to wszystko przeczytam. ;)

   Usuń
 18. Jak ja uwielbiam Agathe Christie i "Morderstwo w Orient ekspresie". Herkules Poirot jest najlepszy :D
  Pozdrawiam, Alice

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawy Tag, chociaż niektóre nazwy są mi obce :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Cudowny tag ale ja sama miała bym problemy z odpowiedziami także brawa dla Cb.:D
  Buziaczki i zapraszam do nas.<33
  https://teczowabiblioteczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. ;) Z niektórymi punktami miałam też problem. ;)

   Usuń
 21. Bardzo ciekawy tag, kilku książek nie czytałam, ale już sobie je zapisałam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie zapisanych książek jest mnóstwo i ciągle ich przybywa. ;)

   Usuń
 22. W Shantaram to my mamy ogrom imion :D Ja to ich nawet już nie pamiętam xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Wiele jest imion i czasem naprawdę dziwnych. ;)

   Usuń
 23. Książki nie czytałam, więc tagu robić nie będę, ale muszę przyznać,że Twoje odpowiedzi są bardzo ciekawe :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. ;) Jakoś udało się wszystko dopasować. ;)

   Usuń
 24. Znam tylko "Kwiaty na poddaszu" :D Brawo! Nie wiem, czy mi by udało się dopasować cokolwiek :D

  Pozdrawiam!
  Niebieskie Iskry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama się też zastanawiałam czy mi się uda, ale jakoś wyszło. ;)

   Usuń
 25. Czytając Twój BookTag skupiłam się na wzroście, pomyślałam, ze w sumie wielkość od zawsze oznacza siłę i potęgę. Ale Krzyżaków bym nie przyporządkowała tutaj :D to nie moja książka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi w tym punkcie tylko ta książka przyszła do głowy. :D Często wspominano w niej o wzroście i dlatego ją tu przyporządkowałam. ;)

   Usuń
 26. Kurde, mam coraz większą chętkę na "Sagę o ludziach lodu". Strasznie to długie, ale chyba warte każdej minuty. Jak myślisz?
  Pozdrawiam ciepło :)
  Niekulturalna Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz połączenie fantasy z romansem to powinna Ci się spodobać. Mam miłe wspomnienia z tą sagą i mi się ona podobała. Tomów jest sporo, ale są to krótkie książki. ;)

   Usuń
 27. I ja mam teraz ochotę na sagę o ludziach lodu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi naprawdę dobrze czytało się tę sagę, przyjemna lektura. ;)

   Usuń
 28. Niedawno robiłam ten TAG u siebie i też miałam problemy z pytaniem drugim. Wstyd się przyznać, ale z wszystkich wymienionych przez Ciebie książek czytałam tylko jedną. Jednak, aby była jasność - czytałam, ale nie doczytałam ;) Są to "Krzyżacy". Po prostu poległam przy lekturze tej powieści.
  Pozdrawiam cieplutko!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie drugie było dla mnie jednym z trudniejszych. ;) ''Krzyżaków'' przeczytałam za drugim podejściem. ;)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. Chętnie zajrzę również na Twojego bloga. :)

Copyright © 2016 Czytam wszystko. , Blogger