poniedziałek, 4 grudnia 2023

BookTok Journal - Agata Gładysz

Tytuł: BookTok Journal

Autor: Agata Gładysz 

Wydawnictwo: OdyseYA

Ilość stron: 251

Rok wydania: 2023


Bardzo lubię różne dzienniki czy journale, a już szczególnie te, które są o tematyce książkowej. BookTok Journal to idealna propozycja dla każdej książkary, nic więc dziwnego, że od razu bardzo mnie zaciekawił.

BookTok Journal to książkowy dziennik, w którym nie brakuje dobrej zabawy. Znajdziemy w nim sporo kreatywnych tiktokowych wyzwań. Można w nim malować, rysować, wklejać i notować. Możemy robić w nim co chcemy i rozwijać swoją kreatywność. ;)

Autorką tej publikacji jest tiktokerka Agata Gładysz znana jako @agatandbooks. Tworzy książkowe treści i zaraża innych swoją pasją. 
Muszę przyznać, że publikacja bardzo mi się podoba, choć moim zdaniem przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży. Myślę jednak, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Dzięki temu dziennikowi nie tylko można pobudzić swoją kreatywność, ale również można się odstresować i zabawić. ;) Warto również dodać, że książka jest naprawdę ładnie i przejrzyście wydana, aż chce się do niej zaglądać.

A co znajdziemy w środku? Mamy tutaj naprawdę sporo różnych wyzwań. Możemy wpisać książki, które są napisane przez osobę, która ma takie samo imię jak my. Te, które kupiliśmy ze względu na okładkę i te, które powinny zostać wydane w języku polskim. Mamy również strony poświęcone książkowym bohaterom, gdzie można opisać swojego książkowego crusha. Są również miejsca, w które wkleja się swoje ulubione okładki.
Podoba mi się pomysł na umieszczenie kilku stron poświęconych Targom Książki. Na nich można zbierać autografy ulubionych autorów czy booktokerów. Mamy też tutaj do wypełnienia różne listy, można stworzyć swój TBR czy zagrać w książkowe bingo. Są także zadania do wykonania poza domem, np. żeby wybrać się do kina na ekranizację książki. 
Na kilku stronach znajdują się podsumowania miesiąca i są też 52 strony, na których można dodać swoje recenzje. To tylko kilka przykładów wyzwań, które można tutaj znaleźć. Jest ich naprawdę mnóstwo, są różnorodne i oczywiście związane z książkami. I choć głównie jest to publikacja dla młodzieży to tak naprawdę może się spodobać każdemu, ja na pewno miło spędzę z nią czas. Bardzo lubię takie dzienniki, więc cieszę się, że mogłam poznać ten. Zabieram się uzupełnianie stron, czeka mnie sporo ciekawych zadań do wykonania. ;)

Jak już wspomniałam, książka jest naprawdę ładnie wydana. Z przyjemnością się do niej zagląda i aż chce się ją uzupełniać. A to jak ją uzupełnimy zależy już tylko od naszej wyobraźni. ;)

"BookTok Journal" to kreatywny dziennik z wyzwaniami, który zapewni nam sporo dobrej zabawy. Znajdziecie w nim wiele różnorodnych zadań do wykonania, możecie w nim notować, malować i rysować. Pomysłów na wyzwania tutaj nie brakuje. I choć grupą docelową jest młodzież to tak naprawdę każdy może się dobrze bawić z tą publikacją, niezależnie od wieku. Jest tu tyle różnych zadań, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. ;)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu OdyseYA.

16 komentarzy:

 1. A tam... ja nigdy nie zwracam uwagi na grupę docelową, jak coś mi się spodoba, to może być i nawet dla +3 ;)
  Chętnie rozejrzę się za publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, pasuje na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno znajdą się chętnie na nią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję się zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna książka dla fanów książek!

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to jest jednak coś, co bardziej ucieszyłoby mnie parę lat wcześniej :) (choć wtedy nie miałam Tik-Toka xD), ale pomysł nawet fajny

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. Chętnie zajrzę również na Twojego bloga. :)

Copyright © 2016 Czytam wszystko. , Blogger